ARCHIV 2022/2023

RAFTY + KOLOBĚŽKY + OPÉKÁNÍ

Ve čtvrtek 15. června jsme si naplánovali jet na Malou Skálu, splout Jizeru do Dolánek na raftu a zpět se vrátit na koloběžkách. Plavba probíhala plynule a zábavně, nedobrovolně se nikdo nevykoupal, dobrovolně pak vodu zkusili 2 odvážlivci. Na Zrcadlové koze jsme si zahráli hru “ŠTĚSTÍ”, kterou vyhráli Marián s Terkou. I cesta na koloběžkách byla bez problémů. Na konci nás sice překvapil kratší deštík, ale schovali jsme se mu pod strom a počkali až přejde. Jeli jsme tak rychle, že jsme si na Malé Skále ještě stihli dát zmrzku. Na Smržovce jsme pak připravili opékání za školou, kam jsme pozvali i rodiče. Tady už nás déšť vyhnal do školní kuchyňky, ale zafungovala improvizace. Po přeháňce jsme se opět vrátili ven a dokonce, s pomocí tatínků, zapálili oheň. Kolem 21 hodiny se rodiče a někteří  z nás vydali domů, ostatní pak do školy za dalším dobrodružstvím. Přespali jsme do dalšího dne a naštěstí nikdo moc nechrápal, takže jediné, co bylo slyšet byly občasné výbuchy smíchu a neustálý hlasitá šepot holek. Druhý den jsme byli trochu utahaní, ale zvládli jsme i školní vyučování :o).

DEN NAPŘÍČ

Ve čtvrtek 4. 5. jsme se jako třída účastnili tradiční školní akce - Dne napříč. Byli jsme rozděleni do 24 skupin tak, že v každé skupině byl zástupce jednoho ročníku. Poznali jsme tedy nové kamarády z prvního stupně i starší spolužáky. Společně jsme plnili připravené úkoly na stanovištích a užili si spoustu zábavy. 

 

MOMENTY ZE TŘÍDY

Podívejte se, co jsme všechno dělali během hodin.

PLETENÍ POMLÁZKY

V pátek před Velikonocemi jsme si poslední 2 hodiny vyhradili k tomu, abychom si zkusili uplést pomlázku z osmi prutů. Rodiče od Ádi Havlíčka nám zařídili pro každého vrbové proutky, tak jsme se do toho mohli vesele pustit. Dařilo se nám střídavě, ale i tak si většina z nás odnesla domů celkem ucházející pomlázku. Na to, že to byly první pokusy se nám dařilo. A proč jsme všichni zelení? Protože jsme měli ve škole barevný den a vylosovali jsme si zelenou barvu. Přejeme pohodové a klidné Velikonoce!

VÝLET DO JIZEREK

V neděli 12. března jsme se s hrstkou statečných vydali vlakem do Tanvaldu a poté autobusem k přehradě na Souš. A odtud, pěkně na běžkách, na 15 kilometrový výlet do Kořenova. Počasí jsme měli luxusní a cestou panovala dobrá nálada. Zvlášť pokud jsme plnili zadané úkoly. Výlet byl náročný a všem, kteří ho absolvovali patří velký obdiv. Vždyť někteří jeli tak dlouhou trasu poprvé.

iQ LANDIA

Ve čtvrtek před pololetními prázdninami jsme byli v Liberci navštívit iQ Landii. Měli jsme objednaný program na 3D tisk a poté jsme se šli ještě podívat přímo do iQ Landie. Každý si mohl vytvořit svoji vlastní klíčenku nebo přívěšek a odnést si ho domů. Akci jsme měli zaplacenou z minigrantu z Jablotronu. Za zbytek peněz jsem nakoupila tiskové struny (filamenty), abychom mohli tisknout i ve škole.

BĚŽKY

Konečně se nám vrátila zima a my jsme toho využili a šli o pondělním tělocviku na běžky. Protože to bylo poprvé, šli jsme pod Parkhotel na louku a trénovali jsme základní dovednosti. Všichni, kteří vydrželi až do konce zaslouží obrovskou pochvalu za snahu a vytrvalost. Na to, že někteří na běžkách stáli poprvé, předváděli výborné výkony. V “běžkování” budeme určitě pokračovat. 

Postupně sem budu přidávat další fotky z příštích hodin. Následující je 6. 2. 2023.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Poslední den před vánočními prázdninami jsme měli vánoční besídku. Hádali jsme vánoční pohádky, řešili vánoční kvíz a povídali si o vánočních zvycích. Také jsme ve dvojicích luštili různé hlavolamy a šifry, abychom se dostali k pokladu. Nakonec jsme si rozdali dárečky. Vše nejlepší v roce 2013 přejí šesťáci z “áčka”.

VÁNOČNÍ POHODA

V neděli 18. 12. jsme měli stánek na Vánoční pohodě, kde jsme prodávali to, co jsme vyrobili na Karkulce. Byli jsme velmi úspěšní a prodali úplně všechno.

VYRÁBĚNÍ NA KARKULCE

Před státním svátkem jsme se odpoledne sešli na penzionu Karkulka, abychom si vyrobili sortiment na Vánoční pohodu. Fotky jsou sice vinou fotografa trochu rozmazané, ale dá se z nich poznat, že jsme makali, ale zároveň jsme si to užili.

HALLOWEEN

2. listopadu jsme uspořádali Halloweenský den pro obě první třídy. Pomáhali jsme na stanovištích, při výtvarné dílně, při zrození příšerky i při strašidelném tanci. Naším cílem bylo, aby se to prvňáčkům líbilo, a to se povedlo.

DRAKIÁDA

V pátek 21. 10. jsme pro mladší spolužáky připravili Drakiádu. Uvařili jsme teplý čaj a v průběhu akce jsme ho nabízeli pro zahřátí. Každý ještě dostal diplomek a rozpustný nápoj do vody. Letos pěkně foukalo, ale ke konci začalo pršet. I tak to byl povedený začátek víkendu.

SEZNAMOVACÍ DEN 2. 9.

Celý první den jsme strávili venku v okolí školy, abychom se správně nastartovali na nový školní rok. Hráli jsme různé hry a dělali aktivity na spolupráci.

JIZERKA 2022

Od 19. do 21. 9. jsme byli na miniharmonizačním kurzu na Jizerce. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme si užili spoustu zábavy při různých kooperačních aktivitách a hrách. Poslední večer jsme si vyšlápli za svitu loučí na Bukovec. Děkujeme rodičům za upečení dobrot na snídaně a svačiny, nákup ovoce, šťáv i sušenek a za odvoz věcí.